Pomysł na wakacje – Fuerteventura

Jedną z destynacji turystycznych bardzo popularnych wśród naszych rodaków są Wyspy Kanaryjskie. Archipelag ten składa się między innymi z wyspy Fuerteventura, nazywanej także Wyspą Dobrych Wiatrów. To turystyczny raj dla wielu turystów z całego świata. Jakie atrakcje czekają na nich na wyspie?

Przede wszystkim wypada podkreślić, że na wyspie sezon turystyczny w zasadzie nigdy się nie kończy. Nawet, kiedy w Europie jest środek zimy na wyspie panuje przyjemna, sięgająca trochę powyżej dwudziestu stopni Celsjusza temperatura. Woda jest ciepła i czysta, tak samo zresztą, jak złoty piasek pokrywający plaże na wyspie. Piasek na wyspę dociera aż znad Sahary. W całym archipelagu Wysp Kanaryjskich najpiękniejsze są właśnie te znajdujące się na Fuerteventura. Za najpiękniejsze uważane są te, które leżą w północnej części wyspy, w sąsiedztwie niewielkiego miasteczka Corralejo. Droga do tych plaż od strony południowej prowadzi przez pustynię. Wielu turystów jako pamiątkę po pobycie w Corralejo przywozi skamieniałe gniazda os. Za każde z nich trzeba zapłacić kilkanaście euro.

Mekką wind- i kitesurfingowców jest wschodni brzeg na półwyspie Jandia. Jeśli dopisze nam szczęście spotkamy tutaj naszą mistrzynię świata w kitesurfingu Karolinę Winkowską. W żadnym kraju Europy (Wyspy Kanaryjskie należą do Hiszpanii) nie ma tak doskonałych warunków do uprawiania tych sportów, jak właśnie na Fuerteventura. Na plażowiczów czeka tak długa na trzydzieści kilometrów Playa de Sotavento.

Fuerteventura to jednak nie tylko piękne plaże. Warto zwiedzić między innymi starą stolicę Wysp Kanaryjskich, miejscowość Betancuria. Wielu turystów chętnie odwiedza położony w miejscowości La Lajiita Oasis Park. Urządzono tam ogród zoologiczny i botaniczny. Jeśli chcemy zwiedzać zabytki to musimy udać się do Pajara. W tym małym miasteczku znajduje się niezwykły, liczący około trzystu lat kościół. Dlaczego jest on niezwykły? Otóż ma on dwie nawy główne, dwa portale i dwa przytulone do siebie ołtarze główne.

Mieszkańcy wyspy szczególnie dumni są z wyrabianych przez siebie kozich serów. Koniecznie musimy spróbować przynajmniej jednego z nich. Do wyboru mamy curado i majorero. Warto spróbować także innych miejscowych przysmaków. Należy do nich podawana z sosem mojo i ziemniakami kozina oraz ryba vieja, którą przyrządza się z owocami cytrusowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *