Złociste plaże i inne atrakcje turystyczne Bułgarii

Położona na Półwyspie Bałkańskim Bułgaria to raj turystyczny. Na turystów czekają plaże z gorącym, czystym piaskiem, wspaniałe krajobrazy, ciepłe wody Morza Czarnego i wiele innych atrakcji.

Najbardziej znane, a więc zdecydowanie najliczniej odwiedzane miejscowości turystyczne Bułgarii to Albena, Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Wszystkie mogą poszczycić się doskonałymi plażami, latem opanuje na nich ogromny tłok. Infrastruktura turystyczna stoi w nich na najwyższym poziomie. Restauracje, hotele, kluby i bary nie ustępują jakością obsługi tym, które znajdziemy w najbardziej renomowanych kurortach Europy Zachodniej. Nie brakuje w nich atrakcji dla najmłodszych turystów, jak też i dla tych trochę starszych. Jedną z największych atrakcji w Złotych Piaskach jest Aquapark. Zdaniem wielu turystów nie ma on sobie równych na całym wybrzeżu Morza Czarnego. W każdym z tych kurortów działa mnóstwo niewielkich biur turystycznych z bogatą ofertą. Wielu turystów korzysta szczególnie chętnie z organizowanych przez rejsów statkami po Morzu Czarnym. Przybrzeżne wody tego akwenu kryją mnóstwo jaskiń, które chętnie penetrują nurkowie. W Słonecznym Brzegu na turystów czekają dwa parki wodne: Action Park i Aqua Paradise.

W Bułgarii znajdą coś dla siebie także turyści, którzy chętnie zwiedzają zabytki. Jednym z miast, które koniecznie trzeba zobaczyć jest położony w obwodzie Burgas Nesebyr. To miasto o bardzo długiej historii. Pełne cennych zabytków architektonicznych i archeologicznych już w 1983 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Od jednego z najbardziej popularnych kurortów, Złotego Brzegu, dzieli go zaledwie trzy kilometry. Wypoczynek na plaży można więc połączyć ze zwiedzaniem. Koniecznie trzeba zobaczyć tam przynajmniej jedną z kilku cerkwi. Na uwagę zasługuje między innymi Cerkiew Chrystusa Pantokratora.

Prawdziwą perełką wśród zabytkowych miejsc w Bułgarii jest Ciche Gniazdo Królowej położone w Bałcziku. Jest to wzniesiona na wysokim tarasie letnia rezydencja królowej Marii Koburg. Turystom zapiera dech w piersiach na widok pałacowych ogrodów. Pałacowe wnętrza są udostępniane do zwiedzania. Wielką atrakcją czekającą w pałacowych ogrodach jest Kaktusowy Ogród. Jest to druga po Monako najbardziej bogata kolekcja tych roślin w Europie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *