Najmodniejsze obrączki – oryginalne czy tradycyjne?

Jeśli planujesz ślub i zastanawiasz się jakie obrączki wybrać, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Obecnie mamy prawdziwą dowolność w wybieraniu tego rodzaju biżuterii, a w dodatku istnieje wiele rodzajów bardziej lub mniej klasycznych modeli – naprawdę jest nad czym się zastanawiać. Tym bardziej, że w zamyśle obrączki mają być trwałym symbolem małżeństwa i mamy je nosić aż do śmierci. Lepiej zainwestować w modele tradycyjne czy fantazyjne?

Klasyczne obrączki – zalety i wady

Tradycyjne obrączki to złote kółeczka – dodajmy, z żółtego złota. Nie każdemu taka jego odmiana się podoba, a jeszcze mniejszej ilości osób pasuje – trzeba przyznać, że kobiety mają o wiele więcej srebrnej biżuterii, gdyż jest tańsza. Żółte złoto bardzo się zatem wyróżnia na tle zegarków, naszyjników czy bransoletek. I nie jest to raczej dobre, pasujące zestawienie.

Tradycyjne obrączki mają jednak jedną, wielką zaletę – nie wyjdą nigdy z mody. Zmieniające się trendy nie sprawią, że nagle obrączka będąca hitem w jednym roku stanie się niemodna w roku następnym. Kto planuje małżeństwo zdaje sobie sprawę, że obrączki które docelowo mają zostać z nami na zawsze muszą być uniwersalne. Nie oznacza to jednak wcale, że mają być nudne i proste. Najnowsza moda znalazła sposób na połączenie klasyki i nowoczesności.

Klasyka i fantazja w jednym

Jak wspomniano wcześniej, fantazyjne obrączki są obecnie modne, jednak trendy szybko się zmieniają – a małżeństwa mają trwać całe życie. By jednak obrączki były jak najbardziej uniwersalne, zaczęto łączyć w nich kilka rodzajów tworzyw – na przykład złoto ze srebrem, żółte złoto z białym złotem, albo białe złoto ze złotem różowym. Można nawet kupić takie, które wykonane są w części z niezwykle trwałego tytanu. Dzięki temu obrączki będą się komponować z każdym elementem pozostałej biżuterii. Przy tym mogą mieć tradycyjny kształt, zamiast wymyślnych na przykład prostokątów – które na pewno nie są wygodne w noszeniu (a które też można kupić).

Teraz również obrączki zawierają malutkie kamienie szlachetne, dzięki którym mogą pasować również do pierścionka zaręczynowego panny młodej. Wybór jest naprawdę duży – ale najlepiej połączyć klasyczną formę z nutą fantazji w postaci mieszanki tworzyw czy dodatku kamieni. Wówczas obrączki będą modne cały czas, a przy tym także tradycyjne – i z daleka rozpoznawalne.