Ubezpieczenie samochodu

Każdy kierowca ma dzisiaj obowiązek opłacania ubezpieczenia. Często spotyka się to z krytyką, ponieważ corocznie trzeba wydawać sporą sumę, nawet jeśli ktoś nigdy nie uległ wypadkowi lub gdy używa samochodu bardzo rzadko. A jednak nie powinniśmy wzbraniać się przed ubezpieczeniem, w końcu gwarantuje ono bezpieczeństwo. Nigdy nie wiadomo, kiedy spotka nas przykre zdarzenie na trasie.

Rodzaje ubezpieczenia podzielić można na obowiązkowe oraz dodatkowe. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych wariantów, które pozwolą nam na zwrot kosztów w przypadku różnych okoliczności, na przykład kradzieży.

Ubezpieczenie OC – jest obowiązkowe dla każdego właściciela samochodu. Kwota zależna jest od rodzaju samochodu oraz jego przeznaczenia. Uwzględniany jest również region – niektóre są statystycznie bardziej niebezpieczne, a więc i opłaty wzrastają.

Ubezpieczenie AC – jest dowolne, każdy może je wykupić, jeżeli potrzebuje dodatkowej ochrony. Zapewni ona nie tylko pomoc w razie wypadku, ale również pozwoli na spokojną jazdę bez stresu. Autocasco to gwarancja otrzymania odszkodowania nawet w przypadku, kiedy sami jesteśmy sprawcami wypadku. Ale nie tylko, w końcu nie tylko wypadki na drodze mogą przynosić straty. Pomoc dostaniemy także w przypadku trudnych warunków atmosferycznych jak powódź, czy mocny wiatr. Często zdarza się, że złamane konary wywołują poważne usterki. Często w ofercie jest także pomoc drogowa. Wystarczy zadzwonić, by nasz samochód został bezpiecznie odholowany.

Warto zaopatrzyć się w dodatkową opcję, ponieważ nigdy nie wiadomo, co spotka nas podczas podróży. Nawet niewielkie usterki mogą generować wysokie koszty naprawy, które musielibyśmy pokrywać z własnej kieszeni. Błędem jest myślenie, że jesteśmy dobrymi kierowcami i nie powodujemy niebezpiecznych sytuacji. W każdej chwili może uderzyć w nas obcy samochód, który na przykład wpadł w poślizg. Warto pamiętać o ubezpieczeniu  – to gwarancja bezpieczeństwa!