Alpy – najwyższe góry Europy

Alpy to najwyższy łańcuch górski Europy, którego długość wynosi około 1200 km, a szerokość od 150 do 250 kilometrów. Ten łańcuch górski ciągnie się przez wiele europejskich krajów – Francję, Austrię, Słowenię, Włochy, Niemcy oraz Szwajcarię – i jest częstym punktem całorocznych wycieczek turystycznych. Góry te pięknie się prezentują i oferują wiele atrakcji zarówno w ciepłe, jak i zimowe miesiące. Czego mogą spodziewać się turyści w zimie?

Narty – najpopularniejszy sport

Wyjazdy w Alpy są głównie wyprawami narciarskimi. Co więcej, wcale nie trzeba wybierać się tam w zimie, by mieć okazję zobaczyć śnieg i pozjeżdżać ze stoku. Niektóre regiony – na przykład Les Deux Alpes – to popularne, letnie tereny narciarskie. Ale góry te mają to do siebie, że wiele narciarskich rozrywek oferują turystom również jesienią czy wiosną – są bardzo popularnym miejscem wyjazdów okołowielkanocnych, a już w czasie ferii przeżywają prawdziwe oblężenie. Najpiękniej bowiem wyglądają właśnie między późną jesienią a wczesną wiosną, czyli w sezonie zimowym – najlepiej udawać się na alpejskie wyprawy między początkiem listopada, a końcem kwietnia, by przywieźć ze sobą piękne wspomnienia.

Takie narciarskie wyprawy organizuje między innymi firma Beskid Travel – której ofertę można z łatwością znaleźć w internecie. Ale nie tylko narty mogą być atrakcyjne – w Alpach można także zjeżdżać na snowboardzie, albo uprawiać inne sporty – nawet siatkówkę na śniegu, która jest bardzo popularna. Fani ekstremalnych wrażeń mogą nawet skorzystać z możliwości lotu paralotnią, a ci, którzy będą mieli chwilowo dość mrozu mogą rozgrzać się w podgrzewanych basenach.

Alpy – co zobaczyć?

Bez względu na to, w którą część Alp pragniecie się wybrać, zawsze znajdzie się tam coś do zwiedzania! Wiele osób twierdzi, że najpiękniej jest w części austriackiej oraz w bawarskiej części Niemiec, gdzie można zwiedzać mnóstwo bajkowych zamków, rozlokowanych w różnych malowniczych miejscach. Najsłynniejsze zamczyska to Neuschwanstein i Hochenschwangau, które na długo zagoszczą w pamięci turystów.

Pięknie jest również w Salzburgu czy Innsbrucku, ale również mniejsze miejscowości są warte uwagi – jak Keutschach am See, albo Söll. Wszystko czego potrzebuje turysta to miejsce w wygodnym hotelu (w czym może pomóc Beskid Travel), wolny czas, dobry humor i doskonały aparat – aby uwiecznić wspaniałą, alpejską wyprawę. Jeśli jeszcze nie wiesz dokąd wybrać się na ferie, Alpy są doskonałym wyborem!

Szukasz sposobu na narty w Alpach? Beskid Travel jest tym, czego potrzebujesz.