Herbata na wszystko, czyli Yerba Mate

Yerba Mate staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. To zioła pochodzące z Ameryki Południowej. Tylko tam rośnie ostrokrzew paragwajski, którego liście i gałązki tworzą właśnie Yerba Mate. To nie tylko napój o ciekawym smaku, ale również źródło wielu witamin i minerałów.

W naparze znajdują się między innymi: witaminy z grupy B oraz C, E, H, magnez, krzem, wapno. Dzięki temu to świetny sposób na poprawę odporności, co jest ważne szczególnie zimą. Yerba Mate usprawnia pracę układu krążenia (obniża poziom cholesterolu) oraz trawiennego. Ciekawą właściwością jest pomoc w usuwaniu toksyn z organizmu.

Każdy chce się cieszyć dobrym zdrowiem, a także urodą. W tym temacie także sprawdzi się napar, może przyspieszyć porost włosów oraz wpłynąć na poprawę cery. To doskonała alternatywa dla tabletek, które tak chętnie przyjmujemy. Nie od dziś wiadomo, że witaminy o wiele lepiej przyswajamy z natury.

Sposób na odchudzanie

Yerba Mate często stosowane jest przez osoby na diecie, nie bez powodu. Ma działanie przyspieszające metabolizm, co może znacznie przyspieszyć proces odchudzania. Dodatkowo to świetny zamiennik kawy, ponieważ ma nawet lepsze właściwości pobudzające, które dodają energii na cały dzień. To także sprawdza się podczas odchudzania, kiedy uprawiamy sport i liczymy na dobre wyniki.

Sposób parzenia

Yerba Mate nie pije się jak zwykłą herbatę. Charakterystyczny sposób parzenia wywodzi się z krajów pochodzenia suszu, dla nas jest bardzo oryginalny. Po pierwsze, używa się specjalnego naczynia zrobionego z tykwy, ceramiki lub drewna. Nasypuje się ponad połowę wysokości, odpowiednio wstrząsa i wkłada bombillę, czyli specjalną rurkę z sitkiem. Podczas picia uzupełnia się wodę, zaparzając susz kilkakrotnie – za każdym razem ma te same zdrowotne właściwości. Warto pamiętać, by nie zalewać wrzątkiem.

Nic dziwnego, że Yerba Mate jest taka popularna. Ma wiele zalet, pobudza, zapewnia odpowiednią dawkę witamin oraz sprawia, że nasz nastrój się poprawia. A największym plusem jest brak skutków negatywnych, których możemy spodziewać się zażywając leki, czy nawet pijąc kawę. Yerba Mate nie obciąża wątroby ani żołądka, dlatego warto spróbować i włączyć ją do codziennej rutyny. To sposób na zdrowie, dodatkową energię, a także chwilę relaksu pomiędzy nawałem obowiązków!