Hostel – tanie spanie

Dzisiaj turystyka nie jest trudna. Mamy do wyboru mnóstwo miejsc, łatwy transport oraz duża ilość różnego typu noclegów. Wystarczy ustalić budżet i zainteresowania, aby zaplanować idealną podróż, która sprawi nam tylko i wyłącznie przyjemność. Miejsce na nocleg to jedno z najważniejszych ustaleń. Dzień spędzamy na zwiedzaniu, ale w nocy musimy mieć zarezerwowane bezpieczne lokum.

Dlaczego warto nocować w hostelu?

Czym właściwie jest hostel i co odróżnia go od hotelu? To proste – jest mniejszy oraz posiada ciekawą ofertę umożliwiającą wynajęcie samego łóżka w łączonym pokoju. To zdecydowanie najtańsza opcja, która nie każdemu przypada do gustu. A jednak ma sporo zalet!

Po pierwsze, mamy miejsce do spania praktycznie za grosze. Właściwie po co nam cały pokój, jeśli cały dzień zamierzamy spędzać poza nim? Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na dodatkowe atrakcje lub pamiątki.

Dzielenie pokoju z obcymi osobami może nie wydawać się najlepszą opcją, jednak to nic strasznego. Przecież w szpitalach, czy sanatoriach również dostajemy miejsca we wspólnych salach i nic złego się dzieje. Warto spojrzeć na to z innej strony – to doskonały sposób na poznanie ciekawych osób! Podróżujący samotnie często korzystają z tej opcji, ponieważ z poznanymi w ten sposób turystami możemy spędzać czas nie tylko w hostelu, ale również poza nim. Zdarza się, że rodzą się tak piękne, wieloletnie przyjaźnie!

W hostelach mamy do dyspozycji kuchnię, zwykle jedną dla wszystkich mieszkańców, ale to również ma swoje plusy. Można korzystać ze wspólnych produktów, które zazwyczaj zostają po poprzednich lokatorach, albo dogadywać się z obecnymi i wymieniać się artykułami.

Wynajęcie hostelu w centrum to tanie i praktyczne rozwiązanie, ponieważ mamy dostęp do większości atrakcji bez konieczności korzystania z komunikacji miejskiej, co nie tylko kosztuje, ale i zabiera dużo czasu. Możemy korzystać z ciekawych miejsc przez cały dzień, a hostel gwarantuje bezpieczne przechowanie walizek.

To rozwiązanie nie jest tylko dla turystów rzecz jasna. Szczególną popularnością cieszy się wśród studentów zaocznych. Przyjeżdżają z daleka i potrzebują noclegu pomiędzy dwoma dniami zajęć, a hostel to tanie i dobre wyjście. Często dopierają się w kilka osób i zajmują na przykład cały pokój. To bardzo tanie rozwiązanie i jednocześnie ułatwienie.

Hostel jest zazwyczaj bardzo dobrze wyposażony – nowoczesne meble, wygodne łóżka. Mieszkańcy mogą wspólnie spędzać czas w salonie, albo oglądać telewizję w pokoju. Czasem nie warto przepłacać, kiedy dostępny jest wygodny i tani nocleg.