Szkło nowym trendem w aranżacji wnętrz

Szkło stanowi nieodłączny element wyposażenia domu. To oczywiste. Mało kto jednak decyduje się na zastosowanie szkła w inny miejscu niż okna i zastawa kuchenna.  Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że taki sposób wykorzystania przezroczystego materiału w aranżacji wnętrz to nie jedyna droga! Szklane ozdoby nadadzą odrobiny ekstrawagancji w mieszkaniu.

Szklane drzwi i ścianki działowe

Bardzo popularnym trendem wśród nowojorskich architektów wnętrz jest wykorzystywanie szkła do ozdabiania drzwi, jak i całych ścianek działowych. W zależności od charakteru domu zastosowanie znajdują różne rodzaje szkła. Gdy dominuje drewno, warto zdecydować się na wypełnienie drzwi wejściowych ciekawym witrażem. We wnętrzach o bardziej skandynawskim charakterze doskonale sprawdzą się drzwi i ścianki w całości wykonane z półprzejrzystej tafli szkła.  Kiedy zdecydujemy się  jednak na takie wykorzystanie tego materiału w naszym domu, warto skorzystać z usług profesjonalnych firm, które specjalizują się wyłącznie w elementach szklanych przeznaczonych do wnętrz.

Szkło to bardzo efektowny, ale i trudny w obróbce materiał. Odpowiedni efekt i poziom bezpieczeństwa osiągniemy korzystając z usług renomowanych dystrybutorów. Szkło, z którego wykonane będą drzwi lub ścianki musi cechować się odpowiednią wytrzymałością – ale jednocześnie w przypadku rozbicia, podobnie jak szyby samochodowe powinno rozpadać się na bardzo drobne kawałki, tak aby nikogo nie zranić. Oszczędzanie na tym elemencie nie tylko jest bardzo niebezpieczne. Prawie na pewno tanie podróbki wykonywane z niskiej jakości surowców nie spełnią naszych oczekiwań estetycznych.

Szkło w łazience

Dla odmiany szklane elementy w łazience to już całkowita klasyka. Dzieje się tak, ponieważ dzięki zastosowaniu szkła i luster bardzo łatwo stworzyć atmosferę przestrzenności i nieskazitelności, dzięki czemu nawet małe pomieszczenie będzie wyglądać jak królewska komnata. Jednak nie należy ograniczać się do typowych dużych luster na ścianach czy szklanej kabiny prysznicowej. Nowym trendem jest wykorzystanie szklanych umywalek, które delikatnie rozpraszają światło i rozjaśniają pomieszczenie. Zależnie od koncepcji  aranżacji naszego wnętrza, możemy zdecydować się na umywalki z kolorowego szkła o chropowatej fakturze lub na całkowicie przeźroczyste i gładkie.

Szklane schody

Bardzo ciekawym zabiegiem jest połączenie metalu i szkła przy projektowaniu schodów. Tego typu mix najlepiej sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach o dość surowym i minimalistycznym charakterze. Metal i szkło dobrze komponują się ze stonowanymi barwami oraz marmurem. Taka konstrukcja to nie tylko walory estetyczne. Jest ona również bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, a zdolny architekt dzięki odpowiedniemu wkomponowaniu takich schodów powiększy optycznie pomieszczenie.