Garaże blaszane i murowane – które wybrać?

Zostawianie samochodu pod gołym niebem może niekorzystnie wpłynąć  na działanie naszego samochodu, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Warto w takiej sytuacji zastanowić się nad wyborem garażu, którego cena nie pochłonie przy okazji całej zawartości naszego portfela. Coraz więcej osób decyduje się obecnie na własny garaż blaszany, szczególnie w większych miastach, gdzie coraz trudniej znaleźć miejsce parkingowe.

Niska cena

Garaże blaszane okazują się naprawdę tanie w porównaniu do, na przykład, garaży murowanych. Cena najtańszych  z nich wynosi zwykle niewiele ponad tysiąc złotych, wszystko zależy jednak od jakości danej blachy, typu zadaszenia oraz wysokości naszego garażu. Garaże, za które zapłacimy najniższą cenę, wykonane zostały zazwyczaj z nieocynkowanej, cienkiej blachy.  Jeżeli zależy nam na nieco mocniejszej konstrukcji oraz ładniejszym wyglądzie, należy zapłacić trochę więcej.

Szybkość montażu

Garaże blaszane charakteryzują się lekkością, jak również prostotą konstrukcji, dzięki czemu  bardzo łatwo postawić je na interesującym nas terenie, a następnie – zamontować. Czas montażu wynosi zwykle około kilku godzin. Nie musimy specjalnie stawiać do niego fundamentu, a cały garaż można bez problemu przenosić z miejsca na miejsce. Wylewka betonowa lub płyty betonowe w zupełności powinny wystarczyć, stanowiąc niejako podłoże całej konstrukcji.  Garażu nie należy stawiać bezpośrednio na ziemi, ponieważ grozi to korozją.

Wygoda zamówienia

Często wystarczy wysłać producentowi odpowiednie parametry, a całość zostanie wykonana w jego firmie i dowieziona we właściwe miejsce, tak jak w przypadku firmy CGT. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić o worki niepotrzebnego cementu – konstrukcja zostanie w całości wykonana w zupełnie innym miejscu. Nie należy się obawiać, że  blaszany garaż nie przetrwa trudnej pogody, bowiem jest on odporny na wszelkie występujące w naszym klimacie warunki atmosferyczne: wbrew pozorom niestraszna mu jest wilgoć lub silny wiatr.

Brak zbędnych formalności

Decydując się na postawienie garażu blaszanego, nie musimy martwić się o pozwolenie na budowę, ponieważ zazwyczaj nie jest ono wymagane. Wszystko zależy od przepisów, które obowiązują w konkretnej gminie, dlatego też warto wcześniej się dowiedzieć, jak to wygląda właśnie w naszej. Jeśli faktycznie okaże się, że można postawić garaż na posesji tak po prostu, „od ręki”, wielu osobom może ułatwić to decyzję o jego zakupie.