Odchudzanie na wczasach

Wielu z nas oczekuje na wczasy i zasłużony urlop z utęsknieniem, zwłaszcza jeśli wykonujemy na co dzień mocno angażującą pracę, przy wysokim poziomie stresu. Podczas urlopu w końcu możemy odpocząć, poleniuchować i nadrobić zaległości czytelnicze. Są jednak i tacy, którzy swoje wakacje przeznaczają na coś zupełnie innego – na odchudzanie. Na czym to polega?

Wczasy odchudzające

Zamiast jechać na wakacje All Inclusive, na których większość turystów spożywa więcej jedzenia, niż zwykle i w efekcie powraca do domu z kilkoma kilogramami na plusie, można wybrać zupełnie odmienny tryb wypoczynku. Na przykład ośrodek wypoczynkowy – pensjonat Vita w Augustowie na Mazurach, położony nad jeziorem, w urokliwej okolicy, organizuje wczasy odchudzające. Ich program jest przygotowywany we współpracy z centrum modelowania sylwetki Studio Svelte.

Są to tygodniowe lub dwutygodniowe wczasy odchudzające, które pozwalają na utratę zbędnych kilogramów pod okiem ekspertów, w pięknych okolicznościach przyrody. Podczas pobytu w Pensjonacie Vita można poznać ciekawych ludzi, nawiązać nowe przyjaźnie, a nawet zakochać się – kto wie, może decyzja o wczasach odchudzających w Augustowie kompletnie odmieni Wasze życie?

Co obejmuje turnus odchudzający?

Zwykle ośrodki organizujące turnusy odchudzające dla turystów oferują pobyt, z wyżywieniem dostosowanym do potrzeb dietetycznych klienta oraz zabiegi upiększające i odchudzające. Zatrudniają także trenerów, którzy codziennie organizują gimnastykę dla wczasowiczów oraz mogą pracować jako trenerzy personalni z każdą osobą. To wszystko sprawia, że przez dwa tygodnie jesteśmy ze wszystkich stron pod kontrolą specjalistów, dążących do minimalizacji wagi startowej pacjenta.

Połączenie dobrze zbilansowanej diety z ćwiczeniami i zabiegami likwidującymi cellulit i nadmierną tkankę tłuszczową sprawia, że wczasowicze kończąc swój turnus, ważą nawet o kilka czy kilkanaście kilogramów mniej. Najwięcej chudną ci, którym dokucza największa otyłość. Pacjenci z lekką nadwagą nie mogą liczyć, aby w ciągu tygodnia czy dwóch stracić ponad 10 kg. Sami dietetycy i lekarze mówią, że byłoby to niezdrowe dla organizmu.

Co więcej, wczasy odchudzające mają za zadanie wyrobić dobre nawyki żywieniowe i sportowe u uczestników, aby praktykowali je w domu, choć często jest to trudne do wykonania. Jeśli jednak komuś wystarczy samozaparcia i motywacji pozyskanej na wczasach odchudzających, ma szansę schudnąć trwale i wypracować najbardziej pożądaną przez siebie sylwetkę.

Sprawdź wczasy odchudzające w Pensjonacie Vita