Początek walki o elitę

Już niedługo rozpoczynają się mistrzostwa Dywizji I w hokeju na lodzie i tym samym rozpoczną się starania naszego zespołu o to, by znów pojawić się w Elicie hokejowej. Po ostatnich dwóch latach, gdy turniej odbywał się w naszym kraju tegoroczne zmagania będą się odbywać na terenie Ukrainy. Czy Polacy tym razem mają szansę na awans? Czego można się spodziewać po naszej drużynie?

Po pierwsze pozostać w I dywizji.

Sprawa podstawowa to oczywiście otrzymanie drużyny na tym poziomie, na którym obecnie się znajduje. ta kwestia jest najważniejsza i o to przede wszystkim grają nasi zawodnicy. Utrzymanie w I dywizji to jak obowiązek dla naszych hokeistów, prawdziwy plan minimum. Jeśli chodzi o maksimum oczywiście zwycięstwo i awans do Elity po wielu latach posuchy. Do elity awansują dwie drużyny, dlatego oczywiście jedna z tych dwóch pozycji będzie dla naszej drużyny sukcesem i będzie można potraktować ją pozytywnie. A jak to wygląda w praktyce?

Przeciwnicy – czy jest szansa na awans?

Jeśli spojrzymy na zestaw przeciwników, z jakimi będzie trzeba się zmagać wydaje się, że jest to rzeczywiście dość równa grupa i w bieżącym roku trudno tak naprawdę jednoznacznie wskazywać kandydatów do awansu, ponieważ każdy z każdym może wybrać. Bukmacherzy jednak naszych graczy nie stawiają w roli faworytów, z czym trzeba będzie się pogodzić. Jeśli mówić o tym, kto spadnie do II grupy B trudno będzie prognozować, ekipy są bowiem zbyt równe.

Na początek będziemy grali z Koreą  Południową i wydaje się, że rozpoczęcie zwycięstwem to dla nas konieczność, by osiągnąć cel minimum. Taki dobry start jest nam rzeczywiście bardzo potrzebny. Do awansu pretendują raczej Austriacy oraz Kazachstan. Jednak rok temu pokazaliśmy, że można zagrać dobrze i pokonać Austriaków. Jeśli i w bieżącym roku by się to udało możliwe, że szansa na awans się pojawi. Jeśli będziemy jednak o tym awansie marzyć musimy powiedzieć sobie jedną rzecz. Nie można tracić bez sensu punktów w spotkaniach z Koreą, Ukrainą oraz Węgrami. Tam po prostu musi być komplet.