Czy to w końcu czas na powtórki?

Technologia nowoczesna wkraczała do sportu krok po kroku, obecnie jest już bardzo mocno zauważalna i tak naprawdę trudno będzie wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu dyscyplin bez tego wsparcia. Tenis czy siatkówka bez wątpienia wyraźnie są znakiem tego jak istotne jest korzystanie z dobrodziejstw techniki. Jak to będzie wyglądać z piłką nożną? Wydaje się, bowiem, że to obecnie jeden z takich sportów, gdzie widać mocno jak wiele jest pomyłek spowodowanych brakiem pomocy technicznej dla sędziów. Czy już czas to zmienić?

Zmiana w piłce nożnej

Piłka nożna bardzo mocno się zmieniła. Obecnie dzieje się bardzo wiele na boisku, gra jest szczególnie dynamiczna, a co za tym idzie sędzia ma chwilę na podjęcie decyzji i dlatego staje się to bardzo trudne. Wydaje się, że ostatnie starcie w ćwierćfinale ligi mistrzów będzie decydujące i sprawi, że w końcu te powtórki wejdą na stałe do piłki nożnej. Zdaje się, że to już najlepszy ku temu moment. Tych pomyłek zrobiło się bowiem tak dużo, że niestety gra nie funkcjonuje już tak jakby tego chcieli kibice. Skoro gra idzie również o tak wielkie pieniądze powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że musi to być gra uczciwa.

Dopracujmy rozwiązania techniczne

To co powinno być dla nas szczególnie ważne w trakcie kształtowania tych wydarzeń to przede wszystkim praca nad dobrym ukształtowaniem rozwiązań technicznych, które będą powiązane z weryfikacją wideo. To co powinno mieć bardzo duże znaczenie to wprowadzenie metod kontroli w takiej formie, która będzie sprawna i ostatecznie na decyzję nie będzie trzeba aż tak długo czekać jak to było w trakcie pierwszych prób. System na pewno wymaga udoskonalenia, ale jeśli to uda się uzyskać może to być duża zmiana na plus dla piłki nożnej.