Płaszczyk wiosenny z sukienką do pracy – pamiętaj o kolorach!

Koniec z nudą i pstrokatymi kompozycjami. Najwyższa pora zrobić mały porządek ze swoją szafą!

Jak dobierać kolory ubrań, aby wyglądały dobrze, wpasowywały się w klimat otoczenia i podkreślały Twoją urodę? Poznaj 4 sposoby, które pomogą Ci wyglądać i czuć się olśniewająco.

Wiosna – czas przebudzenia

Wiosna to dobra pora na robienie wszystkiego, co wiąże się z nowym startem. Twoja szafa też na to zasługuje! Nowy płaszczyk na wiosnę? Oczywiście pamiętaj tylko o kilku podstawowych zasadach.

  1. Temperatura

Jedna z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić to połączenie barw ciepłych i zimnych ze sobą. Mówić wprost – gryzie się to ze sobą. Pamiętaj, żeby łączyć barwy ciepłe ze sobą. Ta sama zasada tyczy się barw zimnych. Dzięki temu uzyskasz kompozycję, która będzie świetnie wyglądać jako całość.

  1. Wariacja na temat koloru

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby cała kompozycja była jednokolorowa – monochromatyczna. Jeden kolor, ale wiele odcieni – to najważniejsza zasada. W tym naprawdę można wyglądać stylowo i szykownie.

  1. Wzór dla Ciebie

Jeśli dysponujesz rzeczami we wzory, możesz wykorzystać kolor motywu przewodniego i na tej podstawie dobrać odpowiedni pozostałą część garderoby. Pamiętaj także w tym wypadki o zasadzie numer 1!

  1. Pasują do wszystkiego

Tak, jest nim kolor czarny, ale nie tylko. Poza tym, jest on zdecydowanie nadużywanym kolorem. Pozwól sobie na trochę oryginalności J zamiast czerni możesz śmiało postawić także na:

  • Granat – tak, Twoje jeansy też są granatowe, a nosisz do nich wszystko.
  • Beżowy.
  • Szary.
  • Biały – cudnie rozbudzi każdą kreację. Pamiętaj, że biel także ma swoje odcienie.

Pamiętaj o tych zasadach, a na pewno odkryjesz w swojej szafie zupełnie nowe połączenia. A gdy jednak czegoś Ci zabraknie odwiedź karko.pl i dobierz kilka odpowiednich rzeczy, np. płaszczyk na wiosnę.

Opublikowany w Moda