Idealna sukienka dopasowana do figury

Nie istnieje jeden, uniwersalny fason sukienki, który będzie odpowiednio leżał na każdej kobiecie. Damskie sylwetki różnią się względem siebie, dlatego i właściwe dla nich kroje sukienek muszą być odmienne. Przedstawiamy, jak dopasować sukienkę do figury, aby wyeksponować jej atuty i zamaskować ewentualne niedoskonałości.

Sukienki o fasonie „A”

Linia trapezu czy fason w kształcie litery A został spopularyzowany w latach 60. XX stulecia. Sukienki wizytowe o takim kroju  charakteryzują się wąskimi ramionami oraz szerokim dołem. Najlepiej nadają się dla kobiet o szerokich biodrach, rozbudowanych barkach i słabo zarysowanej linii talii. Krój ten podkreśli pas i nada sylwetce kobiety odpowiednich proporcji. Wąska góra sukienki zestawiona z szerokim dołem niweluje niedoskonałości figury.

Fason klepsydry

Wielu kobietom do twarzy będzie w sukienkach opartych o literę X, ponieważ jest to jeden z uniwersalnych fasonów, który zarówno będzie dobrze wyglądał u pań o kobiecych kształtach, jak i dużej pupie. Jedynie kobiety, które nie posiadają wcięcia w talii powinny unikać takich sukienek wizytowych.

Fason w kształcie litery Y

W latach 80. poprzedniego stulecia wymyślono sukienki wizytowe wykorzystujące w swojej budowie literę Y jako wzór. Miały one wąski dół, czyli ołówkową spódnicę oraz poszerzoną linię ramion. Powoduje to, że można zniwelować optycznie rozbudowane dolne partie ciała.

Fason bombki

Na bazie koła szyte są sukienki wizytowe o fasonie bombki. Mają one dopasowana górę, bez ramiączek lub z ramiączkami. Zwykle są to sukienki krótkie, eksponujące nogi, dlatego nadają się dla kobiet filigranowych, o zgrabnych łydkach i udach. Czasem bombka ma podwyższoną talię i nadaje się dla kobiet z nieco większym, odstającym brzuszkiem, ponieważ materiał sukienki skrzętnie go ukryje. Takie sukienki wizytowe kupimy w rozmiarze XXL w sklepie Karko przez internet.

Sukienka princessa

Wdzięczną kreacją dla pań, które lubią ubierać się jak księżniczki, są tzw. princeski. To suknie wysmuklające sylwetkę, dopasowane w biuście i w talii, ale rozszerzane od linii bioder. Maskują zbyt masywne uda i biodra, przez co góra wydaje się być zgrabniejsza.

Syreni krój

Sukienki wieczorowe o kroju syreny są uwielbiane przez gwiazdy filmowe. Krój ten wykorzystuje dopasowaną tubę od linii biustu, aż po uda kobiety. Na wysokości kolan spódnica rozszerza się i nabiera objętości. Taki krój wymaga idealnej figury od kobiety lub dobrej bielizny wyszczuplającej, która pozwoli zamaskować niedoskonałości sylwetki.

Opublikowany w Moda